Piegrieztnes

Mājiņa koferis:

1. Izvēlamies audumus, kurus liksim iekšā, ārpusē (varbūt būs cits audums pagalmam). Smukas ir arī mājiņas ar 2 audumiem (viens ārpusē, otrs iekšpusē);
 2. Apdomājam, kā vēlāk sašūsim tās kopā (man ir divi varianti, varbūt Jums ir vēl kāds);
 3. Sagatavojam piegrieztnes un sākam piegriezt audumu.

Uzrakstīšu, cik gabalu no katras detaļas vajag, ja visas piegriezīsiet atsevišķi:
šīs gan iekšpusei, gan ārpusei vajag 2 gab., tātad 4 gab.
 

šīs būs 6 gab. (2 sienas iekšpusē, divas sienas ārpusē, grīda iekšpusē un āpusē); 
jā, grīdai un sienām ir viena un tā pati piegrieztne.

Te divas sānsienas kopā (viena ar 15 cm garu un platu sienu, otra ar 18 cm), es izmantoju to mazāko ar 15 cm; bet ieliku abas, lai redzat starpību :)  
šīs būs 4 gab. (2 iekšpusei, 2 ārpusei) 
4. Atliek piegriezt polsterējumu un stingrumslāni (ja tādus liksiet iekšā), bet tos tad mazliet mazākus, izejot no tā cik resnu slāni tie rada.  Manējie kopā ir kādu puscentimetru (0.5 cm), tāpēc es no visām piegrieztnes malām atņēmu 0.25 cm (t.i., pusi, tā ka kopā sanāk, ka noņēmu 0.5 cm).
* Polsterējums var būt iešūts vīlēs, līdz ar to varētu būt piegriezts vienā gabalā, tad gan es to piegrieztu tikai tad, kad būtu sašuvusi detaļas kopā un izgriezusi uz otru pusi, jo būtu bail piegriezt ātrāk :D (saku godīgi, kā ir)
* Stingrumslāņi tiek piegriezti atsevišķi: 2 jumta daļas, 3 sienas daļas (viena no tām ir grīda) un 2 sānsienas.
Dibenam var ielikt ko stingrāku, tam lielāka slodze, tāpat jumta daļai, tai būs klāt rokturīši. Bet tas atkal attiecas tik uz tiem gadījumiem, kad stingrumslānis ir kāda pavisam lokana mapīte, kura jumta daļā pie rokturīša izlieksies vietiņās, kur nebūs pogājuma/cita stiprinājuma.

5. Neaizmirstam piegriezt rokturīšus :)
Manējās strēmeles ir 27cm x 11.5cm (ar vīļu tiesu); malās, kur rokturīši tiks iešūti, vīļu tiesa paņemta 2.5 cm. Pašu rokturīti plānoju sašūt, irstošās malas ielokot iekšā, tādējādi panākot, ka rokturītis būs 4 slāņos.
Respektīvi rokturītis sanāktu gandrīz 3 cm plats un 22 cm garš; to garumu regulēšu pie sašūšanas, mērot pie bērna rokas :D

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru