Shēma 2.posmam

            Nošuj segmentus kopā, lai ir 2 taisnstūri katrs vienā gabalā, nošuj sānsienas kopā, bet tām atstāj pusi jumta vaļā (vienai vienā pusē, otrai spoguļattēlā - otrā pusē, šīs šuves vēlāk iešūsies un nebūs redzamas, ka šūtas ar roku). Ja ir kāds kartons liekams iekšā, var arī šūt šādi, tik tad viss jumtiņš jāatstāj vaļā. Sašuj rokturīšus, sagatavo cilpiņas.
Tad liek kopā, sejiņa pret sejiņu abus četrstūrus, iekšā ieslēpj rokturus, cilpas, sānsienas, nošuj visu kā maisu (vairākkārt tajās vietiņās, kur cilpas un  rokturi), atstājot vaļā vien sienas malu, uz kuru skatās bulta (attēlā zemāk segmetna nr. 5 sānmala; tā pēc izgriešanas ir otrā pusē). Pa to visu izgriež uz āru un priecājas. Rezultātā sanāk, ka ir 3 vietiņas, pa kurām iedabūt iekšā polsterējumu, 2 no tām sānsienās.
Tālāk, sapilda 1. segmentu (jumtu/pagalmu), sasprauž vai sadiedz, lai polserējums nemūk prom, un nošuj. Sapilda 2. segmentu, nostiprina, nošuj.
Sapilda 3. segm...
Sapilda 4.segmentu (jumtu)...
Atliek sapildīt vien 5.segmentu, no abām pusēm tas jau nošūts.
Sapilda 6. segmentus. Vaļējās malas nošuj ar roku. Var stutēt sienas un sašūt sānus kopā :)
Manā gadījumā, jau bija nošūtas sānsienas, tajās mape un jogas paklājiņš, izgriežot uz otru pusi, palika sapildīt vien četrstūri, secība tā pati. Ar 6.punktu (attēlā zemāk) rādu, kuras sienas iet kopā beigās, tās sašujam ar roku.
Ja Jums liekams iekšā kartons vai kas cits nelokāms, tad nevajag šūt kā es, ka sapolsterēju, nošuvu ar četrstūriem un izgriezu uz otru pusi, jo man ir mapes un tās biku ierullējot, es tās viegli izdabūju laukā. Ar kartonu tā neies, ja vien nesašūt vēl arī 4.segmenta sāna malu, bet tas tik uz teorijas balstīts pieņēmums!

4 komentāri:

 1. Es, laikam, esmu par blondu. Nu neko nesapratu :D Man viss top nu pavisam savaadaak un nu nav saprashanas kaa visu sadabuut kopaa. Eju mezjgiit taalaak savu galvinju..

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. O, šie komentāri man nerādās ar pārējiem iekšā, palaidu garām, piedošanu.
   farinja, varbūt kaut ko var apskaidrot bildes, kā es pati to šuvu kopā, tur arī apraksts katrai bildei klāt.
   http://rokdarbikopa.blogspot.com/2012/04/dk-2posms-detalu-sasusana-kopa.html

   Dzēst
 2. Daiga, pirmkārt, atvaino par kavēšanos un klusēšanu! Es neesmu aizmirsusi un tuvākajā laikā plānoju beidzot, beidzot nonākt līdz šūšanai. Pētu tagad tau shēmu un līdz galam nesaprotu. Proti, kurā brīdī es pie sašūtajiem taisnstūriem piešuju sānu malas (tās, kurām slīpie jumti). Jo lasot es saprotu, ka atsevišķi nošuj taisnstūri, atstājot vien vaļā vienu sāniņu, bet pēc shēmas es redzu, ka kaut kādā brīdī pievienojas arī sāni. Hm?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Vai, Kristīne, ko tur atvainoties ;)
   ar shēmu ir tā --> "Tad liek kopā, sejiņa pret sejiņu abus četrstūrus, iekšā ieslēpj rokturus, cilpas, [[sānsienas]], nošuj visu kā maisu, atstājot vaļā vien sienas malu, uz kuru skatās bulta..."

   Sānsienas = sānu malas, kurām ir tie slīpie jumti.
   Tā tās esmu nosaukusi no sākuma, lai nekur nejūk, kas ir kas.
   Tev sanāca iepauzēt, tādēļ noteikti i paspruka... kā es te ko esmu saukusi vārdā :D

   Vārdsakot, uz viena četrstūra saliec visas cilpiņas, rokturi, arī abas sānu malas ar slīpajiem jumtiem (kas jau ir nošūtas pilnīgi vai ar daļēji vaļēju jumtu, bet noteikti jau izgrieztas uz labo pusi), apsedz ar otru četrstūri un nošuj kā maisu :)
   Lai veicas!

   Dzēst